Уповноважений Людмила Денісова: Статус військовополонених передбачає особливу процедуру звільнення наших моряків

03/12/2018 15:05

Затримані Російською Федерацією українські моряки мають статус військовополонених. І цей статус передбачає особливий механізм їхнього звільнення.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, відповідаючи на запитання журналістів під час форуму «70 років Загальної декларації прав людини: порядок денний для України», який проходив у понеділок, 3 грудня, у Києві.

«Є Женевська конвенція про військовополонених, яка діє з 1955 року і до якої приєдналася Україна. Там чітко визначено: якщо це військовополонені, то ніякого обміну на будь-яких злочинців, в тому числі з РФ, не може бути. І їхня справа не може розглядатися у звичайному суді. Їх не можуть тримати у Лефортово. В них особливий статус і особлива процедура їх звільнення», – заявила Омбудсман.

Вона також зазначила, що готова у будь-який момент виїхати до Москви, щоб відвідати українських військовополонених. Проте зараз про таке відвідування не вдалося домовитися, тому що в РФ ще не визначились, хто саме буде слідчим ФСБ у цій справі.

«Зараз я домовляюсь з Уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою, щоб вона сприяла моєму відвіданню наших військовополонених, але рішення приймає слідчий. Як тільки буде відомо його прізвище, я обов’язково звернусь до нього, і як тільки буде отримано дозвіл, я обов’язкового поїду до наших моряків», – підсумувала Людмила Денісова.