Маркіян Бем: «Доволі поширеним явищем є незаконний збір і поширення персональних даних в системі органів внутрішніх справ»

29/04/2015 10:43

Це зазначив Представник Уповноваженого з питань захисту персональних даних під час прес-конференції на тему: «Порушення Україною права громадян на захист персональних даних».

«Передусім, йдеться про незаконне дактилоскопіювання осіб. За законом, відбір відбитків пальців здійснюється лише у людей, які підозрюються в скоєнні злочину, затримані або взяті під варту», – повідомив Маркіян Бем.

Представник Уповноваженого також зазначив, що в ході перевірок працівники Офісу Омбудсмана у двох районних управліннях МВС міста Києва виявили за рік понад тисячу осіб, у яких незаконно були вилучені відбитки пальців.

«Це означає, що інформація про цих осіб була зібрана районним управлінням, а потім передана на облік в базу даних. Відповідно, кожен раз, коли особа підозрюватиметься у вчиненні злочину, її відбитки пальців звірятимуться за цією базою даних, яка включає тих людей, які ні до яких злочинів у минулому не були причетні», – зазначив Маркіян Бем.

Крім того, за словами Представника Омбудсмана, якщо особа, яка була підозрювана чи деякий час затримана, пройшла дактилоскопію, а потім якщо її виправдано, а кримінальне провадження закрито, то інформація про відбитки пальців повинна бути вилучена.

«Проте в ході перевірок у багатьох випадках ми бачили, що правоохоронці не видаляють таку інформацію, і накопичують її», – повідомив Маркіян Бем.