РФ надіслала інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова, але підтверджуючих медичних документів так і не надала

28/09/2018 11:13

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова отримала листа від Радника Президента РФ, Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова. У відповідь на звернення Людмили Денісової російський чиновник повідомив, що отримав інформацію про стан здоров’я українського політв’язня, який позбавлений волі в колонії м. Лабитнангі.

Михайло Федотов запевняє, що Олег Сенцов знаходиться під диспансерним наглядом медиків через хворобу опорно-рухового апарату. Сьогодні 138 день, як український політв'язень протестує. У зв’язку з голодуванням, за ним встановлено індивідуальний динамічний медичний нагляд.

З 8 червня Олег Сенцов отримує харчову лікувальну суміш, щоденну інфузійну терапію. Радник переконує, що вона містить необхідні вітаміни та препарати, які регулюють водно-електролітний баланс організму.

Останній консиліум медиків Лабитнангської міської лікарні відбувся 12 вересня. Вони оцінили стан здоров’я Олега, як стабільний, без негативної динаміки. Медики стверджують, що його життю нічого не загрожує, підстав для примусового харчування немає.

Наступний огляд стану здоров’я Олега Сенцова мають провести до 3 жовтня. Тоді знову збереться консиліум лікарів Лабитнангської міської лікарні.

Людмила Денісова хотіла б вірити, що все так, як написано у листі. Втім, висловлює свої побоювання щодо правдивості наданої інформації.

«Федотов запевняє мене і всіх українців, що медичне забезпечення Олега відбувається відповідно до їхнього законодавства і особливого (негативного) ставлення до нього немає. Але впевнена, що ті рядові лікарі не є незалежними і вони добросовісно не виконують клятву Гіппократа. Свідченням цього є те, що Олег уже відмовлявся від них через жахливе ставлення до себе», - зазначила Людмила Денісова.

Більше того, додає Уповноважений, цей лист надіслали без жодного додатку. Медична довідка змогла б переконати, що з Олегом все добре. Саме тому, Людмила Денісова наполягає на створенні незалежної комісії лікарів, яка надасть свої висновки у письмовому вигляді. Такий документ, на думку Людмили Денісової, зможе насправді засвідчити, що Олегу Сенцову, його життю і здоров’ю нічого не загрожує.