«Співпраця з литовськими колегами в рамках проекту Twinning є дуже важливою для нас у розробці двох ключових законопроектів» - Людмила Денісова

27/07/2018 12:50

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час шостого засідання Наглядової ради проекту Twinning, покликаного сприяти впровадженню кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого.

«Ми дуже цінуємо ті зусилля, яких докладають наші литовські колеги, щоб поліпшити роботу Офісу українського Омбудсмена. Нам особливо потрібна ця допомога нині, коли ми готуємо нові законопроекти про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та про захист персональних даних. Я сподіваюся і докладу максимум зусиль, щоб найближчим часом ці законопроекти були погоджені з Кабінетом Міністрів України та у вересні винесені на розгляд парламенту», - зазначила Людмила Денісова.

У засіданні Наглядової ради взяли участь  керівник проекту від країни- члена ЄС, керівник Офісу Омбудсменів Сейму Литовської Республіки Аугустінас Нормантас та координатор сектору з питань юстиції Представництва Європейського Союзу в Україні  Андрій Співак.

Нагадаємо, проект ЄС втілюється спільно з литовськими і австрійськими інституціями: Офісом Омбудсмена Сейму Литовської Республіки, Офісом Омбудсмена з питань рівних можливостей (Литовська Республіка), Державною інспекцією з питань захисту персональних даних (Литовська Республіка), Інститутом права Литовської Республіки, Вільнюським університетом (Литовська Республіка), Інститутом прав людини ім. Людвіга Больцмана (Австрія) і Центральним агентством з управління проектами (Литовська Республіка).

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є основним Бенефіціаром цього Проекту Twinning. Проект фінансується програмою ЄС Європейського інструменту сусідства (ЄІС). Він сприятиме посиленню потенціалу Секретаріату через удосконалення законодавства у сфері захисту прав людини і діяльності Уповноваженого з прав людини, напрацювання практики застосування цього законодавства, а також приведення інституційної основи Секретаріату та його внутрішніх процедур у відповідність до міжнародних стандартів.