Уповноважений з прав людини звернулась до КСУ щодо порушення права на працю працівників культури

27/01/2017 17:39

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулись представники професійних спілок закладів культури і творчої спільноти України зі скаргою на порушення їхнього права на працю після внесення змін до низки профільних законів.  

В рамках налагодженої співпраці між Уповноваженим і творчими працівниками, Валерією Лутковською було направлено конституційне подання до Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про  театри і театральну справу» та Закону України «Про культуру» в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури».

«Оскаржувані положення Закону не встановлюють дотримання балансу інтересів роботодавця та працівника, ставлячи працівника у невигідне становище до такої міри, яка підриває його право на ефективну реалізацію конституційного права на працю. А це, у свою чергу, суперечить принципу справедливості як елемента принципу верховенства права», – йдеться у поданні Уповноваженого з прав людини.