Уповноважений з прав людини та Головний Омбудсмен Турецької Республіки уклали угоду про співробітництво

26/07/2018 15:23

Згідно з укладеною між Людмилою Денісовою та Шерефом Малкочем угодою, національні інституції двох країн інформуватимуть одна одну про випадки порушення прав і свобод людини щодо громадян України на території Турецької Республіки та, відповідно, громадян Турецької Республіки на території України.

 В межах наявних ресурсів Україна та Туреччина  організовуватимуть конференції, семінари та тренінги, спрямовані на покращення механізмів захисту прав людини на національному, регіональному та міжнародному рівнях.

Угодою передбачено проведення  спільних заходів з метою обміну досвідом та надання практичної взаємної допомоги. Зокрема, національні інституції з прав людини  двох країн  плануватимуть і здійснюватимуть навчальні візити за участю спеціалізованого персоналу, спрямовані на його професійний розвиток.

 У межах своїх повноважень Омбудсмени України та Туреччини передаватимуть також один одному та прийматимуть до розгляду звернення від громадян України, які перебувають на території Турецької Республіки, та громадян Туреччини, які перебувають на території України.

«Користуючись нагодою, хочу подякувати Президентові Турецької  Республіки за сприяння у звільненні українських політв’язнів, які утримуються у Російській Федерації та на території анексованого Криму, оскільки я особисто багато займаюся розв’язанням цієї проблеми.

У цьому контексті, хочу поінформувати, що сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв дуже важливе рішення про виділення коштів для оплати правозахисних послуг, які надають адвокати українським політув’язненим в Російській Федерації та в анексованому Криму. Відтепер щорічно буде надаватися 100 тис грн. на правозахисну діяльність, на поїздки родичів до ув’язнених», – зазначила під час підписання Угоди Людмила Денісова.