«Велика Британія солідарна з Уповноваженим і буде звертатися до РФ щодо неприпустимості порушення прав людей на окупованих територіях», - Посол Джудіт Гоф

26/04/2018 17:30

На цьому Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф наголосила під час зустрічі з Уповноваженим Людмилою Денісовою.

Людмила Денісова та Джудіт Гоф обговорили питання захисту прав людини в умовах збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.

Як зазначила Омбудсмен, нагальним завданням є призначення на посаду Представника Уповноваженого по Автономній республіці Крим та відкриття його офісу у Херсоні.

За її словами, вже пройшов процес переговорів з Адміністрацію Президента та досягнуто домовленості про розміщення офісу Представника Уповноваженого у місті Херсоні в одній будівлі з Представником Президента України в Автономній Республіці Крим.

Крім того, Уповноважений розповіла про плани призначити двох Представників Омбудсмена, які будуть опікуватися питаннями військовослужбовців та дотриманню рівних можливостей.

«Окреме питання – це Представник Уповноваженого по дотриманню рівних можливостей. Він буде займатися питаннями недискримінації, в тому числі опікуватись дотриманням прав ЛГБТ, ВПО та всіх, хто мешкає та окупованих територіях», - пояснила Людмила Денісова.  

 На зустрічі Людмила Денісова та Джудіт Гоф також обговорили ситуацію з порушенням прав кримських татар з боку Російської Федерації в окупованому Криму. Уповноважений висловила стурбованість сьогоднішнім повідомленням Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова про обшуки ФСБ у оселях, магазинах та офісах підприємців, меценатів та активістів кримськотатарського національного руху.

Уповноважений поінформувала Посла про розв’язання  проблеми отримання пенсій ВПО. Джудіт Гоф висловила підтримку розробленому Людмилою Денісовою законопроекту №6692, який врегульовує питання призначення та отримання пенсійних виплат ВПО та громадянами України, які залишились проживати на неконтрольованих територіях України.

Значну увагу Уповноважений та Посол Великої Британії приділили питанням дотримання прав людей з інвалідністю, прав українських військовослужбовців, захисту персональних даних та проблемам, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи в Україні – отримання компенсації за знищене житло, питання освіти, охорони здоров’я, виборчих прав.

Джудіт Гоф запевнила, що вона підтримує всі пріоритетні напрямки діяльності Омбудсмена.    «Ви сказали багато важливих речей. Це все також хвилює нас як ваших міжнародних партнерів. Ми переймаємось долею людей, які потрапили в зону конфлікту, лишившись сам на сам з долею. Ми разом з вами думаємо, як допомогти вийти людям із такої складної ситуації», - наголосила Посол.  

Посол висловила свою позицію щодо неврегульованого законодавством України питання сурогатного материнства. За її словами, часто громадяни інших держав звертаються по допомогу до українських жінок у вирішенні проблеми безпліддя. Таким чином, існує великий ризик порушення прав дітей та їх незахищеності. 

Джудіт Гоф висловила готовність Великої Британії підтримувати Україну на всіх міжнародних майданчиках та звернутися до Російської Федерації щодо неприпустимості жорстокого поводження з людьми на окупованих територіях.