«Офісу Омбудсмена важливо отримувати конструктивні рекомендації від європейських партнерів», - Людмила Денісова

25/04/2018 13:53

На цьому наголосила Омбудсмен Людмила Денісова під час п’ятого засідання Наглядової ради проекту Twinning «Впровадження досвіду ЄС для захисту прав і свобод в Україні».

На засіданні Наглядової ради визначили стан реалізації проекту, а також презентували рекомендацій стосовно підвищення ефективності діяльності Омбудсмена. Рекомендації стосувалися питань усунення виявлених порушень прав людини, процедур контролю за виконанням рекомендацій Омбудсмена, реагування на подання Омбудсмена щодо усунення виявлених порушень.

Як зазначила Уповноважений Людмила Денісова, Офісу Омбудсмена дуже важливо отримувати конструктивні рекомендації від європейських партнерів.

«Для мене це керівництво до дій. Я буду робити все можливе, щоб рекомендації Омбудсмену від європейських партерів були втілені в життя»,  - сказала Людмила Денісова.

Вона подякувала команді проекту «Twinning», що рекомендації Уповноваженому є зрозумілими, продуманими та забезпеченими прикладами  європейського законодавства.

За словами Людмили Денісовой, тепер її головне завдання - розширити доступність до інституції Омбудсмена в Україні шляхом налагодження роботи регіональних представництв, керуючись, в тому числі, і отриманими рекомендаціями.

Як відомо,  впровадження проекту Twinning розпочалося у лютому 2017 року і триватиме  24 місяці. Він реалізовується  спільно з литовськими і австрійськими інституціями: Офісом Омбудсмена Сейму Литовської Республіки, Офісом Омбудсмена з питань рівних можливостей (Литовська Республіка), Державною інспекцією з питань захисту персональних даних (Литовська Республіка), Інститутом права Литовської Республіки, Вільнюським університетом (Литовська Республіка), Інститутом прав людини ім. Людвіга Больцмана (Австрія) і Центральним агентством з управління проектами (Литовська Республіка). Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є основним Бенефіціаром цього Проекту Twinning. Проект фінансується програмою ЄС Європейського інструменту сусідства (ЄІС).

Проект сприятиме посиленню потенціалу Секретаріату через удосконалення законодавства у сфері захисту прав людини і діяльності Уповноваженого з прав людини, напрацювання практики застосування цього законодавства, а також приведення інституційної основи Секретаріату та його внутрішніх процедур у відповідність до міжнародних стандартів.