Керівник Офісу Омбудсмена Сейму Литовської Республіки Аугустінас Нормантас - «Ми дуже раді, що наші позиції збігаються»

25/04/2018 18:17

Про це Аугустінас Нормантас заявив під час зустрічі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини,   під час  якої були обговорені перспективи двосторонньої взаємодії.

Людмила Денісова висловила вдячність Аугустінасу Нормантасу за тривалу співпрацю та консультаційну допомогу у процесі реформування діяльності Офісу українського  Омбудсмена.

Людмила Денісова окреслила також свої основні завдання на посаді Омбудсмена, розповіла про особливості роботи Уповноваженого з моніторингового контролю діяльності різних інституцій, зокрема, це стосується проблеми порушення прав людини в місцях несвободи. Крім того, вона наголосила, що в перспективі зараз також планується посилення роботи Уповноваженого щодо захисту персональних даних та забезпечення права людини на інформацію.

«Ми дуже раді, що наші позиції збігаються. Я вважаю, що Омбудсмен має стати основною фігурою - посередником між людьми і владою. Ви маєте можливість бути голосом народу і говорити про права людини», - зазначив керівник Офісу Омбудсмена Сейму Литовської Республіки.

Також він позитивно оцінив нещодавню зустріч Омбудсмена з представниками громадянського суспільства понад 70 правозахисних організацій та наголосив, що «налагодження відносин з правозахисниками - дуже правильний крок».

 Аугустінас Нормантас також є керівником проекту «Twinning» від країн-членів ЄС   «Впровадження досвіду ЄС для захисту прав і свобод в Україні». Проект реалізовується  спільно з литовськими і австрійськими інституціями та спрямований на посилення потенціалу Секретаріату Уповноваженого через удосконалення законодавства у сфері захисту прав людини і діяльності Уповноваженого з прав людини.