Уповноважений відреагувала на факт нападу на табір ромів біля Центрального залізничного вокзалу

25/10/2018 10:16

Під час моніторингу та контролю за дотриманням принципу недискримінації було виявлено інформацію у ЗМІ про те, що 23 жовтня, ввечері, радикально налаштовані особи здійснили напад на табір ромів, який вже тривалий час перебував поруч з Центральним залізничним вокзалом «Київ-Пасажирський».

Оскільки в цій ситуації вбачаються ознаки дискримінації за національною ознакою щодо ромської національної меншини, до Головного управління національної поліції у м. Києві було направлено запит. В ньому Уповноважений просить вжити передбачених законом заходів щодо об’єктивного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин даного інциденту. Водночас висловлено прохання вжити заходів превентивного характеру з метою попередження вчинення подібних протиправних дій стосовно представників ромської національної меншини.

Варто зазначити, що кількість інцидентів на ґрунті нетерпимості до представників ромської національної меншини збільшується. Така тенденція викликає занепокоєння. Так, протягом цього року Уповноваженим здійснювалися провадження щодо нападу на ромський табір у київському парку «Голосіївський», спалення радикально налаштованими особами табору ромів на Лисій горі у Києві, у Львові та на Тернопільщині.

На переконання Уповноваженого, такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування. Крім того, необхідно вжити заходів превентивного характеру щодо недопущення випадків расової нетерпимості у майбутньому.

Ми вкотре закликаємо громадськість до толерантності, терпимості та недискримінації за будь-яким ознаками – національності, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі, етнічного та соціального походження.