Людмила Денісова звернулась до Міністра внутрішніх справ України щодо нападу на ромський табір у Львові, внаслідок чого загинула одна людина

24/06/2018 12:30

Ввечері 23 червня невідомі озброєні особи напали на ромський табір, розташований у лісовому масиві на околиці Львова. За даними поліції, внаслідок нападу одна особа загинула, а ще 4 представники ромської національності були травмовані.

Регіональний представник Уповноваженого у Львівській області наразі виїхала на місце події та з’ясовує обставини нападу.

З огляду на те, що у цій ситуації вбачаються ознаки дискримінації за національною ознакою та розпалення ворожнечі щодо ромської національної меншини, Уповноваженим Людмилою Денісовою було направлено звернення до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням взяти на контроль розслідування вказаного нападу на тимчасове поселення ромів поблизу м. Львова та забезпечити ефективне розслідування в розумні строки.

Крім того, Омбудсмен звернулась до Львівського міського голови з проханням надати вичерпну інформацію про заходи, які вживаються владою задля врегулювання проблемних питань тимчасових ромських поселень у Львові. Також у листі висловлено прохання поінформувати Уповноваженого щодо забезпечення соціальних та житлових прав ромів, які мешкали у згаданому поселенні та стали жертвами нападу.

На переконання Уповноваженого, такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому.

Тому Уповноважений також звернулась до начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням невідкладно вжити заходів з метою надання належної правової оцінки діям нападників, зокрема з урахуванням можливого мотиву расової нетерпимості, та забезпечити ефективне, об’єктивне та неупереджене розслідування. Окрім того, Людмила Денісова просить вжити невідкладних заходів для запобігання вчиненню погромів ромських поселень.

Людмила Денісова занепокоєна тенденцією до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості до представників ромської національної меншини. Так, на контролі Уповноваженого продовжують перебувати провадження щодо нападу на ромський табір у київському парку «Голосіївський», спалення радикально налаштованими особами табору ромів на Лисій горі у Києві, а також у Львові та на Тернопільщині.

Людмила Денісова вкотре закликає громадськість до толерантності, терпимості та недискримінації за будь-якими ознаками - національності, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі, етнічного та соціального походження.