«Захист прав людей, які постраждали внаслідок бойових дій, та тих, хто воює за державу – наш найперший обов’язок» - Людмила Денісова

24/04/2018 14:47

Це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з  Генеральним секретарем Європейської мережі національних інституцій з прав людини Деббі Конер.

У цьому зв’язку, Людмила Денісова поінформувала про відкриття регіональних представництв Уповноваженого у Донецькій та Луганській областях, а також у Криму з місцем розташування офісу у м. Херсоні.

Людмила Денісова також зазначила, що має намір упорядкувати систему відповідей на звернення та скарги громадян, які надходять до Офісу Омбудсмена, адже 30 %  з них не стосуються повноважень чи компетенції Уповноваженого з прав людини. Це, певна річ, вимагатиме зміни законодавства та нормативних актів, за  якими працівники Секретаріату Уповноваженого систематизуватимуть звернення та направлятимуть їх до відповідальних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Деббі Конер висловила готовність співпрацювати з Офісом Омбудсмена щодо обміну досвідом з європейськими національними інституціями з прав людини (НІПЛ)  у таких сферах як міграція, захист прав осіб похилого віку, бізнес і права людини тощо, а також запросила Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на засідання Генеральної Асамблеї та Щорічну конференцію НІПЛ, що відбудуться в кінці жовтня в Афінах.