Уповноважений звернулася до керівництва Національної поліції щодо проявів нетерпимості до ромської національної меншини

24/04/2018 18:05

Як уже повідомлялося, 21 квітня 2018 року членами радикально налаштованої організації «С14» був спалений ромський табір, розташований на Лисій горі у м. Києві. Цей кричущий випадок викликав значний резонанс не лише серед громадськості.

З огляду на те, що у цій ситуації вбачаються явні ознаки дискримінації за національною ознакою та розпалення ворожнечі щодо ромської національної меншини, Уповноваженим з прав людини було направлено звернення до керівництва Національної поліції України з проханням перевірити правомірність дій представників організації «С14» та вжити заходів реагування щодо недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Варто зауважити, що це не перший випадок проявів ксенофобії і нетерпимості щодо представників ромської національної меншини: нападів та знищення їхніх поселень, незаконних виселень та посягань на їхню власність.

Такий стан справ потребує належного розслідування правоохоронними органами правопорушень, вчинених на ґрунті нетерпимості до представників ромської спільноти, та вжиття заходів превентивного характеру задля недопущення їх вчинення у майбутньому.

 Варто наголосити, що у 2013 році держава офіційно задекларувала свої зобов’язання по відношенню до ромської національної спільноти, прийнявши Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та затвердивши відповідний План заходів щодо її реалізації.

Проте,  позитивних змін, що дозволили б ефективно вирішувати проблемні питання ромів та забезпечити їхню інтеграцію в суспільство, не спостерігається. Як на центральному, так і місцевому рівнях влади.

З огляду на зазначене, Уповноважений наголошує на необхідності усунення стратегічних помилок, допущених при розробці Стратегії та Плану заходів щодо її реалізації, напрацюванні та внесенні змін, що дозволило б  забезпечити  повноцінну інтеграцію ромів в українське суспільство.