Уповноважений звернулася до ГУНП щодо проведення службового розслідування за фактом вчинення співробітниками поліції дискримінаційних дій

23/02/2018 16:22

За наслідками моніторингу засобів масової інформації щодо стану дотримання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, здійснюваного Секретаріатом Уповноваженого з прав людини, виявлено порушення прав жінок у м. Києві, вчинене працівниками поліції.

Із повідомлень ЗМІ слідує, що 21 лютого 2018 року з метою вжиття заходів безпеки під час розгляду справи про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича в Оболонському районному суді м. Києва правоохоронці проводили додатковий огляд жінок-відвідувачок, зокрема журналісток. Жінок зобов’язували знімати верхній одяг. При цьому, на п’ятому поверсі, де знаходився зал засідань № 15 та розглядалася вищеозначена справа, деяких жінок просили пройти зі співробітницями поліції в окрему кімнату, оголитися і продемонструвати відсутність написів на тілі.

При цьому, чоловіків-відвідувачів правоохоронці просили показувати лише речі та документи.

Дії поліції в Оболонському районному суді м. Києва щодо особистого огляду винятково жінок з метою виявлення на їхньому тілі написів свідчать про необґрунтоване відмінне до них ставлення, приниження їхньої гідності, які призвели до дискримінації жінок за ознакою статі.

З огляду на це, було направлено звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Головного управління Національної поліції у м. Києві та Оболонського управління поліції Національної поліції у м. Києві щодо проведення службового розслідування за фактом вчинення співробітниками поліції дій, які принижують гідність жінок та є дискримінаційними за ознакою статі.

Також у листі висловлено прохання забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи зі співробітниками поліції щодо необхідності дотримання принципу недискримінації в своїй роботі.

Питання перебуває на контролі Уповноваженого з прав людини.