«Низька правова культура населення змушує мене значно посилити регіональну присутність Уповноваженого» - Людмила Денісова

22/05/2018 19:12

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі зі Спеціальним представником Генерального секретаря Ради  Європи  Режі  Брійа.

«Для реалізації  завдань надання правової допомоги людям у кожній без винятку області буде створено регіональне представництво Омбудсмена, об’єднаних  за секторальним принципом: «Північ-Південь-Захід-Схід-Центр». Крім того, буде створено представництво Уповноваженого у Донецькій та Луганській областях, а також у АР Крим з розташуванням офісу у м. Херсоні», - повідомила Людмила Денісова.

Уповноважений та представники Ради Європи обговорили питання взаємодії у реалізації національного превентивного механізму проти катувань. У цьому зв’язку,  Людмила Денісова поінформувала міжнародних партнерів про те, що невдовзі буде підписано меморандум про співпрацю з Міністерством юстиції України, аби ефективно, і за масштабами і за змістом, виконувати Факультативний протокол до Конвенції проти катувань.

Під час зустрічі йшлося про подальшу співпрацю в розв’язанні проблем внутрішньо переміщених осіб, зокрема, у новому проекті «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка рішень відповідно до стандартів Ради Європи».

В рамках виконання Плану дій Ради Європи для України Людмила Денісова та представники Ради Європи обговорили питання протидії дискримінації, а також  захисту персональних даних. Насамперед, залучення співробітників Секретаріату Уповноваженого до тренінгів та навчань в рамках проекту, спрямованого на боротьбу з кіберзлочинністю.