Уповноважений з прав людини за рік змогла перемістити 110 засуджених осіб із непідконтрольної Уряду України території

21/07/2016 13:23

Сьогодні, 21 липня 2016 року, з ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася чергова передача засуджених осіб із непідконтрольної Уряду України території.

Цього разу 23 засуджених, які відбували покарання в місцях позбавлення волі в так званій ДНР і виявили бажання бути переміщеними для подальшого відбування покарання на підконтрольну Уряду України територію, були передані Уповноваженому з прав людини.

Таким чином, завдяки Уповноваженому з прав людини за рік було переміщено 110 засуджених осіб із непідконтрольної Уряду України території.

В рамках процедури передачі засуджених Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська обговорила з Дарією Морозовою питання стану дотримання прав дітей, полонених і затриманих.

Нагадаємо, рік тому, у липні 2015 року відбулася передача перших дев’яти українських засуджених. Під час другої передачі, яка відбулася 5 серпня 2015 року, вдалося забрати 20 в’язнів з Донецького слідчого ізолятора. Вже 8 грудня 2015 року Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською проведено третю успішну операцію з передачі 20 засуджених, які відбували покарання у Єнакіївській виправній колонії № 52. Згодом, 5 лютого 2016 року, 18 засуджених, які перебували в різних установах системи виконання покарань Донецької області, повернулись із непідконтрольної Уряду України території на контрольовану. 20 квітня 2016 року були передані ще 20 засуджених осіб із непідконтрольної Уряду України території.