Людмила Денісова звернулась до міжнародних організацій щодо обстрілу бойовиками мирних жителів на Сході України

21/05/2018 18:24

21 травня у ЗМІ з’явилась інформація, яка не може не вселяти тривогу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з приводу загрози життю дітей в зоні бойових дій на Сході України.

Так,  через обстріли терористів у місті Торецьк було пошкоджено будівлю Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Під час обстрілу пошкоджено вікна у будівлі центру. За отриманою інформацією, постраждалих немає. На момент вибухів у будівлі перебували 28 дітей віком від 3 до 17 років.

17 травня під час обстрілу бойовиками м. Світлодарська один зі снарядів потрапив у двір місцевої школи, в класах якої в цей час перебувало 387 дітей та 46 працівників закладу. На щастя, ніхто з дітей та персоналу не постраждав. Негайно всіх було евакуйовано.

За словами Людмили Денісової, черговий обстріл мирних жителів – це не лише провокація, спрямована на зрив виконання Мінських домовленостей,  а й замах на основоположне право дітей - право на життя.

Крім того, викликає серйозне занепокоєння Уповноваженого той факт, що обстріли здійснюються тепер не лише по позиціях Збройних сил України, а й безпосередньо по мирних населених пунктах. При цьому, обстріли мають системний характер і стали за останній тиждень значно частішими та інтенсивнішими.

За інформацією першого заступника глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександра Хуга, останній тиждень на Донбасі був найгіршим з початку року – спостерігачі зафіксували 7,7 тисячі порушень режиму тиші.

Зважаючи на відсутність будь-якої комунікації з представниками влади окупованих територій Сходу України, з яких ведуться обстріли, Уповноважений Людмила Денісова звернулась до міжнародних організацій, зокрема до ЮНІСЕФ та Чернового Хреста, з настійливим проханням використати свої можливості щодо запобігання ескалації бойових дій та новим жертвам.

Стаття 6 Конвенції ООН  про права дитини визначає: «Кожна дитина має невід’ємне право на життя». Україна, як підписант цього документа,  настійливо вимагає відповідної реакції міжнародної спільноти на злочини проти дітей на її території з боку окупантів.