Людмила Денісова звернулась до МКЧХ з проханням відвідати Олега Сенцова та інших голодуючих українських політв’язнів

20/06/2018 15:08

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова направила офіційний лист голові Регіональної делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста у Російській Федерації, Білорусі та Молдові Магне Барту.

Як зазначає Омбудсмен, протягом останніх днів вона намагалась особисто зустрітись з паном Магне Барту, але цього так і не сталось.

«Відучора намагаюсь зустрітися із керівництвом Регіональної делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста у Російській Федерації, Білорусі та Молдові Магне Барту. Сьогодні його помічник повідомила, що в нього, цитую: «дуже щільний графік і він не може зустрітися». На запитання: «Може тоді завтра?», відповіли, що немає жодного віконця», - коментує Омбудсмен.

Враховуючи зазначене, Людмила Денісова  направила до МКЧХ звернення із проханням відвідати українських політв’язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олександра Шумкова, які тримаються на території РФ та анексованого Криму.

«Я попросила його здійснити візити у пенітенціарні заклади, де вони відбувають покарання, аби перевірити стан їхнього здоров'я, а також сприяти організації моїх візитів до згаданих громадян України», - розповідає Уповноважений.

Слід зазначити, що раніше Омбудсмен неодноразова зверталась до МКЧХ. 25 травня Людмила Денісова звернулась до МКЧХ з проханням перевірити стан дотримання прав засуджених у РФ Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка, Ресуеля Веліляєва. Крім того, Уповноважений просила віце-президента МКЧХ також  посприяти візиту представника організації в слідчий ізолятор міста Сімферополь і перевірити умови тримання та надання медичної допомоги Володимиру Балуху, Узеіру Абдуллаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Руслану Трубачу та Ісмаїлу Рамазанову.

Також, 9 червня Людмила Денісова звернулась до МКЧХ з проханням перевірити умови тримання громадян України у тюрмах і СІЗО на окупованих територіях.