Уповноважений з прав людини Людмила Денісова і голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер домовились про співробітництво

20/03/2018 13:53

Про це Уповноважений з прав людини Людмила Денісова і голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер погодили під час презентації 21-ої доповіді ООН щодо ситуації з правами людини в Україні. Фіона Фрейзер привітала з високим обранням Людмилу Денісову і висловила надію на тісне і плідне співробітництво. Перша установча зустріч відбудеться вже наступного тижня.

Презентуючи доповідь, Фіона Фрейзер зазначила, що від тривалого конфлікту на Сході України напряму потерпають 4 мільйони українців.

Серед найбільш поширених порушень прав людини вона назвала катування, жорстоке поводження, порушення стандартів утримання затриманих, руйнування цивільної інфраструктури, порушення права на свободу висловлення поглядів і мирних зібрань.

За словами голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, й досі залишаються невирішеними питання переміщення через лінію розмежування, отримання пенсійних виплат і реєстрації актів цивільного стану.

Щодо ситуації в окупованій АР Крим Фіона Фрейзер повідомила, що місія продовжує здійснювати моніторинг ситуації з правами людини в Криму.

«На півострові ми фіксуємо системні проблеми з обмеженням основоположних свобод, зокрема з доступом до правосуддя, свободою мирних зібрань і висловлення поглядів. Від чого потерпає кримськотатарське населення. Порушується і право на навчання рідною мовою – з 2014 року на 97% скоротилася кількість учнів, які навчаються українською мовою», – зазначила Фіона Фрейзер.

Серед позитивних моментів – зменшення кількості жертв серед цивільного населення і одночасне звільнення 307 осіб у рамках обміну «всіх на всіх», як це передбачено Мінськими угодами, яке відбулося 27 грудня 2017 року.

За словами Людмили Денісової, презентація місії стане планом для наступних дій Омбудсмена.

 

За посиланням – 21-ша доповідь ООН щодо ситуації з правами людини в Україні