Валерія Лутковська: «Сподіваюся, що Європейський суд з прав людини застосує у ситуації з Павлом Грибом Правило 39 свого Регламенту»

20/10/2017 14:52

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час прес-конференції «Чим загрожує Україні невиконання нею рішень ЄСПЛ?», що відбулася в інформаційному агентстві «Главком».

«На підставі Правила 39 Регламенту Європейського суду з прав людини цей Суд може застосувати заходи, які є обов’язковими для держави. Оскільки у ситуації з Павлом Грибом, в якого є проблеми зі здоров’ям, адвокати переконали ЄСПЛ, що його втручання є необхідним, будемо сподіватися, що Російська Федерація відповідно відреагує на це», - зазначила Валерія Лутковська.

За її словами, контакти з Уповноваженим з прав людини Російської Федерації щодо ситуації з Павлом Грибом поки що не дали результатів.

«З кінця серпня я направила на адресу Тетяни Москалькової 5 листів з проханням промоніторити дотримання прав Павла Гриба на території РФ, однак досі жодної відповіді не отримала», - зауважила Валерія Лутковська.