«Вимагаю однакового ставлення до України та РФ», - Людмила Денісова зустрілась з представниками МКЧХ

18/07/2018 19:10

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова під час зустрічі з Главою делегації МКЧХ в Україні Аланом Ешліманном.

Людмила Денісова підккреслила, що Червоний Хрест, незважаючи на всі звернення Омбудсмена,  не відвідав жодного українського політв’язня.

«Починаючи з травня я писала до вас листи з проханням перевірити умови утримання громадян України у тюрмах і СІЗО на окупованих територіях, в анексованому Криму та на території РФ. Я зверталась щодо візитів до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Кольченка та всіх інших наших хлопців, які страждають у тюрмах РФ. Але реакції, на жаль, я не отримала», - зазначила Людмила Денісова.

Крім того, Омбудсмен наголосила, що представники Червоного Хреста, в той же час, мають доступ до всіх ув’язнених на території України.

«Я знаю, що представники Червоного Хреста відвідують всіх затриманих в Україні «сепаратистів». Вони приносять їм передачі, ліки, листи, мобільні телефони…. Це показує про різне ставлення до громадян України і громадян РФ. Я ж наполягаю на тому, що місія МКЧХ – гуманітарна. Вона стосується життя та здоров’я, перш за все, людини! Тому вимагаю однакового ставлення. Це одна ситуація, один конфлікт, такі ж громадяни, але різне ставлення. Не можу бути так, щоб одних відвідували, а інших – ні», - звернулась Людмила Денісова.

У підсумку перемовин Людмила Денісова та Алан Ешліманн домовились про те, щоб протягом липня-серпня організувати зустріч представників МКЧХ з родинами українських політв’язнів, щоб вони мали змогу написати особисто звернення до Червоного Хреста з проханням відвідати членів їх родин.

Крім того, Людмила Денісова домовились зустрітись з головою Регіональної делегації МКЧХ у РФ одразу, як він повернеться з відпустки.

«Сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч стане першим кроком до налагодження комунікації з МКЧХ. І ми таки зможемо добитись візитів до всіх українців, що з політичних мотивів утримуються Росією», - коментує Омбудсмен.