«Вже 22 ув’язнені російські громадянина написали заяви з проханням до Президента РФ на обмін» - Людмила Денісова

16/08/2018 19:15

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова вже отримала 22 заяви на ім’я Президента РФ з проханням повернути їх на територію Росії через обмін на одного з українських політв’язнів.

У вівторок, 14 серпня, під час моніторингового візиту до Лук’янівського СІЗО Людмила Денісова зустрілася із Олександром Саттаровим та Фарухом  Камаловим, які написали заяви на ім’я російського Президента щодо обміну. Раніше таку заяву подав громадянин РФ Олексій Седіков, який відбуває покарання за тероризм в Бучанській колонії.

В ході моніторингових візитів до місць позбавлення волі інші затримані громадяни РФ надали свої заяви. Так, у середу, 15 серпня, Омбудсмен отримала заяви від В’ячеслава Висоцького (ГУ «Черкаська виправна колонія № 62»), Валерія Іванова та Олександр Валехидіса (ГУ «Дрогобицька виправна колонія «40»), Владислава Гречина (ГУ «Одеська установа виконання покарань №21»), Віктора Агєєва (ГУ «Роменська виправна колонія №56»), Олега Дороніна (ГУ «Городищенська виправна колонія №96»), Дениса Сидорова та Євгена Шаталова (ГУ «Житомирська установа виконання покарань №8»).

Заяви продовжували надходити і сьогодні. Представники Уповноваженого отримали вищевказані заяви до російського Президента ще від Руслана Гаджиєва, Ігора Кімаковського, (ДУ «Бахмутська установа виконання покарань (№6)»), Євгена Мефедова (ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор»).

З Маріупольського СІЗО було отримано заяви від п’ятьох ув’язнених - Павла Черних, Анатолія Бусигіна, Олексія Шибаєва, Сергія Єгорова, Ольги Коваліс. Ще два листи були написані Василем Кусакіним (ГУ "Дніпровська установа виконання покарань №4") та Муратом Джимієвим (ГУ "Київський слідчий ізолятор").

Пізніше було отримано лист і від Валерія Гратова (ГУ "Дніпровська установа виконання покарань №4").

Всі ці 22 заяви Міністерство закордонних справ України дипломатичною поштою доправить до Адміністрації Президента Російської Федерації.

 

Уповноважений Людмила Денісова наголосила, що Україна вже давно ініціювала обмін та подала до РФ відповідні списки. Досі немає відповіді від Представника РФ в Трьохсторонній контактній групі Бориса Гризлова і Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової, яким ще 5 липня було направлено листи щодо можливого обміну.