Уповноважений звернулась до Президента України Петра Порошенка щодо можливості обміну українських рибалок судна «ЯМК-0041» на моряків «НОРДа»

16/07/2018 10:27

У зверненні до Президента України Петра Порошенка Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що до неї минулого тижня звернулись родини членів екіпажу риболовецького судна «ЯМК-0041», затриманого 4 травня 2018 року прикордонною службою РФ. Родини затриманих рибалок попросили допомогти повернути моряків на материкову частину України.

Вони повідомили Омбудсмену, що на судні «ЯМК-0041» знаходились п’ять громадян України. Після затримання їх впродовж 2 місяців примусово утримують на території Кримського півострова.

Федеральною службою безпеки РФ 16 травня 2018 року було оголошено про порушення кримінальної справи щодо капітана судна за частиною 3 ст. 256 Кримінального кодексу РФ (незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням свого службового становища).

«За наявною у мене інформацією, капітан утримується  у Сімферопольському СІЗО, а інші члени екіпажу перебувають у статусі свідків та не мають можливості залишити територію півострова Крим, через вилучення паспортів громадянина Україна для виїзду закордон. Про цьому, відповідно до наявних у мене відомостей, стан здоров’я моряків вкрай незадовільний. На зазначених осіб здійснюється психологічний тиск та залякування з боку Федеральної служби безпеки РФ», - наголошує Уповноважений.

Враховуючи зазначене, Людмила Денісова звернулась до Петра Порошенка з проханням розглянути можливість здійснення обміну членів екіпажу судна «НОРД», затриманого Прикордонною службою України, на членів екіпажу судна «ЯМК-0041».