Український Консул на прохання Уповноваженого Людмили Денісової відвідав політв’язня Дмитра Штиблікова в Омську

16/06/2018 15:37

Виконуючий обов'язки консула-керівника Консульства України в Новосибірську Олег Фіногенов повідомив Уповноваженого Людмилу Денісову, що на її прохання 16 червня разом з Омбудсменом РФ Тетяною Москальковою відвідав українського політв’язня Дмитра Штиблікова, який тримається в Омську.

За його словами, під час зустрічі Дмитро Штибліков заявив, що він є громадянином РФ та України.

 "Дмитро Штибліков виглядає добре, скарг не висловлює. Він перебуває з травня 2018 року в одиночній камері. Мав кілька дисциплінарних стягнень. Тетяна Москалькова домовилася про організацію відео-розмови з родиною Дмитра Штиблікова, яка проживає в Криму" - коментує Консул.

Олег Фіногенов розповідає, що поговорив з Дмитром Штибліковим. Під час розмови Дмитро Штибліков написав заяву до Міністерства юстиції України з проханням посприяти переведенню його в Україну для подальшого відбування покарання. А також висловив прохання розглянути можливість надання йому матеріальної допомоги в установленому законодавством порядку, за пропозицією Консула України.

За словами Консула, з Тетяною Москальковою вони попередньо домовилися про отримання матеріалів справи Дмитра Штиблікова у разі звернення Консульства у письмовому вигляді на адресу Омбудсмена РФ.