Людмила Денісова звернулась до Омбудсмена Франції щодо забезпечення дотримання прав затриманого громадянина України

15/05/2018 17:22

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся батько громадянина України Олексія Т., якого 10 грудня 2015 року у складі екіпажу судна «Carib palm» за підозрою у контрабанді наркотичних засобів було затримано в порту Па-де-Кале (Французька Республіка).

Наразі триває слідство, а Олексій Т. перебуває під арештом у в’язниці  м. Мобег Французької Республіки.

За наданою батьком інформацією, синові не надається належна правова допомога, порушується  його право на справедливий судовий розгляд в розумні строки.

Зі змісту звернення вбачається, що Президент Міжрегіонального спеціалізованого Трибуналу вищої інстанції м. Лілль, який розглядає зазначену справу, та призначений адвокат не надають відповідей на скарги та численні заяви Олексія Т. щодо розслідування, ігнорують прохання надати копії процесуальних документів.

 Уповноважений висловила стурбованість з цього приводу та звернулася до Президента Національної консультативної комісії з прав людини Французької Республіки Крістін Лазергес та Захисника прав Французької Республіки Жака Тубона з проханням вжити заходів для забезпечення дотримання прав громадянина України під час здійснення судочинства.

Людмила Денісова  направила також звернення до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з проханням доручити Посольству України у Французькій Республіці забезпечити надання Олексію Т. правової допомоги.