«У переговорах з Росією ми наполягаємо на відвіданні Олега Сенцова найближчими днями», - Людмила Денісова

14/06/2018 16:42

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова сьогодні прибула на територію РФ, щоб здійснити моніторингові візити у місця несвободи, де тримаються українські політв’язні.

У Москві в офісі Уповноваженого РФ з прав людини відбулася зустріч Людмили Денісової та керівника апарату Омбудсмена РФ. Під час зустрічі вони обговорили деталі поїздки Людмили Денісової та можливість візитів Уповноваженого до політв’язнів – громадян України, яких тримають в Росії.

За словами Омбудсмена, російська сторона запропонувала здійснити перший візит до міста Омськ у суботу, 16 червня. Там тримається українець Дмитро Штибліков.

«Питання з візитом до Олега Сенцова залишається відкритим. Ми наполягаємо на якомога швидшій поїздці до міста Лабитнангі (Тюменська область), де тримається Олег, а Росія пропонує можливу дату візиту після 22 червня. Нас це категорично не влаштовує! Ми будемо далі наполягати на тому, щоб ми поїхали туди найближчими днями», - коментує Людмила Денісова.

Крім того, Уповноважений зазначає, що зараз проводиться робота щодо можливого відвідання журналіста Романа Сущенка, який утримується у СІЗО «Лефортово», та Микола Карпюка, який знаходиться в тюрмі у місті Владимир.

За словами Людмили Денісової, переговори з російською стороною тривають.

Нагадаємо, що згідно з домовленостями між Президентом України та Президентом РФ був підготований список політв’язнів, яких планують відвідати Омбудсмени обох країн. Після поїздки до Росії, Людмила Денісова планує здійснити візит у Сімферопольське СІЗО на тимчасово окупованих територіях Криму.