На Хмельниччині перевірили дотримання земельних та житлових прав в умовах децентралізації

01/03/2019 18:06

Працівниками Департаменту моніторингу прав власності здійснено моніторинговий візит з питань дотримання конституційних прав громадян у сфері земельних та житлових прав в умовах децентралізації до Хмельницької міської ради та Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

Моніторинг дотримання прав на житло у Хмельницькій міській раді встановив, що виконавчим комітетом Хмельницької міської ради не ведеться облік громадян, які мають право на соціальне житло. Крім того, не оприлюднюється перелік об’єктів комунальної власності, які можуть використовуватися, як соціальні, та які можуть бути надані громадянам.

Так, у 2018 році надано квартири 20 учасникам бойових дій, інвалідам війни, сім’ям загиблих та померлих. Загалом із 2016 року житлом було забезпечено майже 90 родин учасників операції об’єднаних сил. 35 квартир було надано працівникам комунальних підприємств та підрозділів. У період з 2016 по 2018 рік покращено житлові умови 114 родин комунальників та службовців.

Моніторинг земельних прав виявив, що міською радою питання відведення земельних ділянок розглядаються не щомісячно.

Моніторинг земельних прав у Головному управлінні Держгеокадастру у Хмельницькій області виявив, що мають місце випадки безпідставних відмов у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в зв’язку з тим, що громадянину вже надано такий дозвіл на іншу земельну ділянку. Така мотивація відмови у наданні дозволу є порушенням законодавства. Також мали місце випадки несвоєчасного розгляду клопотань громадян щодо отримання у власність земельної ділянки.