Персонал психіатричної лікарні № 2 на Харківщині жорстоко поводиться із пацієнтами

13/12/2018 18:28

Про це свідчать результати моніторингового візиту співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з громадськими моніторами до Обласної психіатричної лікарні № 2 (Харківська область, м. Барвінкове).

Лікарня розрахована на 100 ліжок: чоловіче відділення — на 60, жіноче — на 40.

Під час моніторингу чоловічого відділення встановлено, що замість 56 пацієнтів, які згідно з документацією перебували на лікуванні, був лише 41 пацієнт. Як пояснила головна медична сестра, чотирьох пацієнтів у день візиту виписано, хоча у медичній документації про це не було жодних записів. Решта — у лікувальній відпустці. Це, також, ніде не було зафіксовано. 

Монітори оглянули будівлі, розташовані на території закладу. В одному з приміщень, яке не опалюється, були знайдені п’ятеро пацієнтів. Вони, разом зі співробітником лікарні, були зачинені в ньому зранку і до 15-ї години. 

За словами співробітника Департаменту національного превентивного механізму Ірини Сергієнко, один незрячий пацієнт був у капцях на босу ногу і трусився від холоду. Тому було прийнято рішення викликати поліцію. Пацієнти не хотіли повертатися до відділення, боячись, що до них можуть застосовувати фізичне насилля. 

Крім того, у жіночому відділенні виявлено факт зловживання особистими пенсійними коштами пацієнтів на потреби лікарні. Особливо це стосується тих пацієнтів, які перебувають у лікарні багато років.

Також монітори зафіксували неналежні умови перебування: у чоловічому  відділенні немає гарячої води, ліжка з панцерною сіткою, поганої якості матраци та постільна білизна, відсутні приліжкові тумбочки, пацієнти палять у приміщенні, у жіночому відділенні — неприємний запах. Пацієнти не виходять на прогулянки та не мають вільного доступу до питної води.

За результатами візиту до лікувального закладу складено звіт з рекомендаціями, який буде направлено керівництву Харківської області та обласної прокуратури.