Уповноважений звернулася до в.о. Міністра охорони здоров’я України щодо важливості просвітницької роботи з проведення вакцинації дітей

12/01/2018 13:30

У своєму зверненні Валерія Лутковська привертає увагу Уляни Супрун до ситуації навколо спалаху захворювання дітей на кір.

Підтримуючи позицію Міністерства охорони здоров’я України щодо важливості проведення вакцинації, Уповноважений висловлює переконання, що імунізація населення є надійним і перевіреним способом боротьби з інфекційними хворобами, а вакцинація не лише запобігає летальності, але і значно зменшує ризик набуття дитиною інвалідності від перенесення тих інфекційних захворювань, проти яких роблять щеплення.

Водночас, наразі органи місцевого самоврядування приймають рішення про заборону відвідування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів не щепленим на кір дітям (для прикладу – м. Київ, м. Одеса).

«Вважаю, що поряд із закріпленням імперативної норми про обов’язковість проведення щеплень, необхідно проводити всебічну просвітницьку роботу, популяризуючи таким чином цей вид профілактичних заходів. На мій погляд, саме низька інформаційна робота серед батьків дітей, несвоєчасна закупівля вакцин для забезпечення проведення імунізації дітей згідно з календарем профілактичних щеплень призвели до такої неблагополучної епідеміологічної ситуації», – наголошує Валерія Лутковська.

Крім того, упродовж останніх трьох років Уповноваженим з прав людини до Міністерства охорони здоров’я України неодноразово направлялися листи про те, що ситуація, яка склалась із вакцинацією дітей в Україні, є критичною і вимагає прийняття невідкладних рішень щодо забезпечення доступності та якості імунобіологічних препаратів.

З метою забезпечення права дітей на охорону здоров’я, реалізації їхнього права на здобуття освіти, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вважає за необхідне невідкладно розпочати кампанію проведення просвітницької роботи серед населення щодо важливості проведення імунізації дітей та можливі наслідки для здоров’я дитини у разі відмови батьків від проведення обов’язкових щеплень згідно з календарем профілактичних щеплень. Також Уповноважений просить поінформувати про заходи, які вживаються МОЗ щодо узгодження норм статей 12 та 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», якими одночасно передбачено як право батьків на відмову від профілактичних щеплень, так і заборона відвідування дитячих закладів дітьми, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень.