Уповноважений Людмила Денісова зустрілась з родинами українських рибалок судна «ЯМК-0041», яких затримали російські прикордонники

11/07/2018 14:03

11 липня до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової звернулись родичі рибалок українського судна «ЯМК-0041», яких затримали російські прикордонники 4 травня 2018 року на захід від мису Тарханкут в анексованому Криму. На борту судна перебувало 5 членів екіпажу. Російська сторона звинувачує їх у здійсненні незаконного рибного промислу на території РФ.

Родичі розповіли Омбудсмену, що одразу після затримання українців доставили до м. Балаклави «для проведення процесуальних дій». Капітан судна наразі утримується у СІЗО м.Сімферополя, йому загрожує до 5 років позбавлення волі. Іншим чотирьом членам екіпажу не висували жодних звинувачень, проте їх незаконно утримували на території Криму. Вже третій місяць моряки не можуть повернутись на територію України -  їм не повертають паспорти.

Сім’ї затриманих наголошують на порушенні прав людини з боку російської сторони. Зокрема, вони розповідають, що російські правоохоронні органи чинили психологічний тиск, моряків  тримали під дулом автоматів.    

Людмила Денісова наголосила, що неодноразово зверталась до Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової. Так, 16 травня Уповноважений направила звернення з проханням встановити місцезнаходження українців та пояснити причини їх затримання, а також перевірити умови утримання та надання українцям медичної допомоги. Ще один лист до російської сторони був направлений 25 червня. У ньому Людмила Денісова висловила занепокоєння інформацією про те, що рибалки почали голодування та звернулась з проханням сприяти її особистому візиту до громадян України.

Омбудсмен зазначила, що відповідь на свій запит отримала лише 10 липня з єдиною фразою: її прохання про відвідання даних громадян України направлено на розгляд компетентних органів.

Людмила Денісова впевнена, що міжнародна спільнота повинна знати випадки про порушення прав людини Російською Федерацією. Зокрема, Уповноважений, під час сьогоднішньої зустрічі з послом США, повідомить про становище, в якому опинилися українські рибалки.