Моніторингова місія ООН надасть Омбудсмену дані щодо кількості загиблих та постраждалих громадян протягом конфлікту на Сході

11/06/2018 19:34

Про це стало відомо під час зустрічі Уповноваженого Людмили Денісової з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер.

За словами Людмили Денісової, в Україні сьогодні не існує єдиного реєстру постраждалих внаслідок конфлікту на Сході громадян. Омбудсмен розповіла, що часто для отримання інформації доводиться писати запити до різних органів влади, або спілкуватися з правозахисниками.

У відповідь Фіона Фрейзер зазначила, що у Моніторингової місії ООН є інформація щодо кількості жертв та постраждалих громадян України за весь період збройного конфлікту на Сході. 

Також вона відзначила, що ними ведеться не тільки облік жертв серед військовослужбовців, а й реєстр цивільних осіб, які постраждали внаслідок конфлікту. Це поранені громадяни, сім’ї загиблих, особи, яким потрібна реабілітація. За словами Фіони Фрейзер, всі вони потребують фінансової підтримки та відшкодування збитків.

«Ми хочемо тримати вас в курсі, як союзника в просуванні комплексної політики реабілітації та допомоги цивільним особам, постраждалим в зоні конфлікту. У нас є інформація та свіжа статистика щодо постраждалих. Наші дані містять імена та прізвища 90% загиблих громадян за час війни», -  розповіла Голова Моніторингової місії ООН.

Фіона Фрейзер та Людмила Денісова також обговорили співробітництво в рамках майбутнього масштабного проекту з просування Стамбульського протоколу.

«Це посібник, як документувати тортури. Ми працюємо над цим проектом вже два роки. Наразі концепцію проекту ми хотіли б обговорити з представниками держаних органів і, звичайно, з Омбудсменом, як нашим найголовнішим партнером», - звернулась Фіона Фрейзер.

За її словами, це буде трирічний проект, координатором якого стане саме Офіс Уповноваженого.

Крім того, Людмила Денісова та Фіона Фрейзер обговорили випадки дискримінації представників ЛГБТ-спільноти та ромів. Фіона Фрейзер наголосила на необхідності забезпечення правопорядку та недопущення порушення прав людини під час проведення «Маршу рівності» у Києві 17 червня. У цьому аспекті Людмила Денісова зазначила, що вже звернулась до керівника Нацполіції та Київського міського голови щодо дотримання безпеки під час маршу. Омбудсмен пояснила, що вже сьогодні є дані щодо планів радикально налаштованих громадян зірвати цей захід.