Омбудсмен тісно співпрацюватиме з Урядом Канади в реалізації національного превентивного механізму проти катувань

10/05/2018 13:06

Про це домовились Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова та Посол Канади в Україні Роман  Ващук.

Під час зустрічі йшлося, зокрема, про  здійснення спільного проекту з надання Канадою фінансової та експертної допомоги Офісу Омбудсмена у здійсненні моніторингових візитів до місць несвободи та підвищення їхньої ефективності  Сторони обговорили також питання проведення спеціальних тренінгів для підготовки громадських моніторів для участі у таких візитах.

Під час розмови наголошувалося на необхідності тісної співпраці при розбудові регіональних представництв Уповноваженого, аби розширити надання допомоги громадянам на місцях.

У цьому зв’язку,  Людмила Денісова поінформувала Посла про свій намір підписати меморандум про співпрацю з Координаційним центром з надання правової допомоги з метою активізації організаційної та консультативної взаємодії Секретаріату Уповноваженого та центру при наданні громадянам безоплатної правової допомоги.

Уповноважений розповіла про пріоритетність  захисту економічних прав громадян, насамперед прав власності, надання фінансових гарантій під час ведення бізнесу, невтручання держави в комерційну діяльність тощо.

Людмила Денісова та Роман Ващук оговорили також питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб і громадян, які проживають на тимчасово окупованій  території та в Криму.