«План дій Ради Європи на 2018-2021 роки щодо Уповноваженого буде неухильно виконуватися Офісом Омбудсмена» - Людмила Денісова

10/05/2018 16:23

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі із керівником проекту «Внутрішні переміщення в Україні: розробка рішень відповідно до стандартів Ради Європи» Ганною Христовою.

«Я особисто і Секретаріат Уповноваженого братимуть активну участь у розробці нових та аналізі уже зареєстрованих у парламенті законопроектів щодо їх відповідності міжнародним і національним стандартам у сфері прав людини. Тому, ми розраховуємо на конструктивну співпрацю у цьому напрямку з Радою Європи», - зазначила Людмила Денісова.

У цьому зв’язку, Олена Литвиненко висловила готовність Офісу Ради Європи співпрацювати з Уповноваженим у законотворчому процесі, зокрема, робити експертні висновки законопроектів, що розробляються. Йдеться  про спроможність Верховної Ради забезпечити відповідність законопроектів європейським стандартам в галузі прав людини та її здатність контролювати виконання рішень Європейського суду з прав людини,

Людмила Денісова та представники Офісу Ради Європи обговорили питання посилення функції Уповноваженого з прав людини щодо боротьби з жорстоким поводженням та дискримінацією за всіма ознаками, ефективну реалізацію національного превентивного механізму, приведення законодавства та інституцій щодо забезпечення доступу до публічної інформації та захисту персональних даних у відповідність із європейськими стандартами та практикою.

Сторони домовилися про тісну координацію зусиль щодо сприяння діяльності переміщених установ та організацій, насамперед через  надання міжнародної донорської матеріально-технічної допомоги.