Омбудсмен Людмила Денісова та Голова Представництва Ради Європи в Україні Мортен Енберг обговорили питання доступу до публічної інформації та роботи національного превентивного механізму

10/04/2018 18:09

Уповноважений Людмила Денісова провела зустріч з Головою Представництва Ради Європи в Україні Мортеном Енбергом, на якій були встановлені домовленості щодо майбутньої співпраці у напрямках доступу до публічної інформації, захисту персональних даних та роботи національного превентивного механізму.

Також на робочій зустрічі були присутні заступник Голови Представництва Ради Європи Олена Литвиненко та керівник проекту Ради Європи «Посилення імплементації Європейських стандартів прав людини в Україні» Вікторія Гальпєріна.   

Як зазначила Людмила Денісова, вже почав працювати Представник Уповноваженого з національного превентивного механізму В’ячеслав Петльований, який буде керувати моніторинговими візитами в місця позбавлення волі. Також ведеться робота у напрямку залучення громадськості та інших держаних інституцій до таких візитів.

В планах омбудсмена – зустрітись з представниками громадськості, які виявили бажання брати участь у моніторингових візитах, з’ясувати їх мотивацію та  перевірити відповідні документи.

«Нам треба з’ясувати, в яких умовах живуть в’язні, як їх лікують. Я нещодавно була з моніторингом у Лук’янівському СІЗО – нас не задовольняють умови, у яких там знаходяться затримані», - розповіла Людмила Денісова.

Що стосується захисту персональних даних, у планах Омбудсмена об’єднання захисту персональних даних, права на інформацію та права на звернення в один напрям. Така реформа розвантажить офіс Уповноваженого, який щодня отримує сотні скарг від громадян на порушення права доступу до публічної інформації. Також в цьому аспекті важливим буде просвітницька робота для підвищення правової культури громадян.

Важливим блоком питань для роботи Омбудсмена на сьогодні є права громадян, які мешкають на тимчасово окупованій території, права внутрішньо переміщених осіб та право на недискримінацію за будь-якою ознакою. Офіс Уповноваженого планує проводити системну роботу з координаційними радами по цих питаннях та співпрацювати з іншими державними інституціями.

На зустрічі обговорили й питання проведення повторних моніторингових візитів, а також моніторингів до психоневрологічних диспансерів та інтернатів, зазначили необхідність роботи з жертвами катувань та психологічної реабілітації воїнів АТО.

«Роботи по цих напрямках вистачить для всіх державних інституцій. Наша мета – поєднати всі державні інституції в одному діалозі», - запевнила представників Ради Європи Уповноважений Людмила Денісова.