Не зважаючи на всі перешкоди, ромські громади Закарпаття готові й надалі самоорганізовуватись

19/04/2016 10:53

У цьому переконаний регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Закарпатській області Олег Григор’єв, який виступив під час робочої зустрічі, присвяченій обговоренню шляхів розвитку ромського самоврядування в Закарпатській області.

«Розуміючи, що спектр ромських проблем значно ширший, я переконаний, що й їхнє розв’язання має бути глобальнішим. Тому створення юридично оформленого колегіального органу самоорганізації, який буде відстоювати інтереси ромської громади, допоможе встановити якісно новий рівень відносин між місцевою владою та ромами, в тому числі і реалізації ромськими громадами права на здійснення місцевого самоврядування. А це, зрештою, вирішить низку проблем, які десятиліттями не вирішуються. Прагнення ромів до участі у розбудові українського суспільства на засадах законності  має всіляко підтримуватись органами місцевої влади», – зазначив Олег Григор’єв.

Директор програмної ініціативи «Демократична Практика» Олексій Орловський, директор Ромської програмної ініціативи Ольга Жмурко від Міжнародного Фонду «Відродження» та активісти і старости ромських громад обговорили механізми делегування повноважень органам самоорганізації населення, які дають змогу  залучати громадян до участі в управлінні своїми справами.

Незважаючи на труднощі, з якими роми стикаються при своєму волевиявленні, учасники робочої зустрічі дійшли висновку, що будуть й надалі самоорганізовуватися у правовому полі. А експерти, які були присутніми на зустрічі, домовилися всіляко сприяти їхнім ініціативам, надаючи консультативну, інформаційну та юридичну допомогу.