Виявлено факт катування затриманого у діяльності правоохоронних органів Шевченківського району міста Львова

10/08/2015 10:52

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини відкрито провадження у справі про порушення прав і свобод громадянина З., затриманого працівниками Шевченківського РВ ГУМВС України у Львівській області.
У межах його здійснення працівниками відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадськості відвідані Шевченківський райвідділ міліції, Шевченківський районний суд міста Львова, Львівський слідчий ізолятор та ізолятор тимчасового тримання Пустомитівського райвідділу міліції, де тримався громадянин З.
Під час відвідувань були зібрані відомості та матеріали, які вказують на те, що громадянин З. був підданий катуванню працівниками міліції з метою отримання зізнання у вчиненні злочину та отримання свідчень щодо злочинної діяльності інших осіб.
Крім того, зібрані матеріали та відомості свідчать про інші порушення, допущені щодо громадянина З. працівниками міліції, прокуратури та суду. Це незаконне затримання громадянина З. без ухвали слідчого судді, суду; внесення недостовірних відомостей до протоколу затримання громадянина З. щодо часу та місця його фактичного затримання; тривале тримання його, у тому числі в нічний час, у службовому кабінеті райвідділу міліції без їжі та умов відпочинку. Зафіксовані також порушення права на захист, зокрема, невчасне повідомлення Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання громадянина З. та проведення з ним дій по доведенню його вини без участі адвоката, а також невиконання слідчим суддею загальних обов’язків судді щодо захисту прав людини, зокрема нереагування у судовому засіданні при застосуванні запобіжного заходу на наявність видимих тілесних ушкоджень на обличчі громадянина З. та на незаконне його затримання.
На переконання Уповноваженого, зазначені та інші виявлені порушення прав громадянина З. стали можливими через відсутність належного нагляду з боку органів прокуратури за додержанням законів працівниками Шевченківського райвідділу міліції.
Наразі готується акт реагування Уповноваженого до Генеральної прокуратури України для проведення належного розслідування за фактом катування громадянина З. та інших порушень його прав.