Валерія Лутковська вкотре звертається до влади РФ щодо зміни запобіжного заходу Надії Савченко

02/03/2015 14:07

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Голови Слідчого комітету Російської Федерації Олександра Бистрикіна щодо зміни запобіжного заходу для Надії Савченко у зв’язку з різким погіршенням стану її здоров’я. Подібний крок з Вашого боку, зазначає український Омбудсман, стане актом гуманізму, оскільки дозволить зберегти життя Надії.

Про різке погіршення стану здоров’я  Надії Савченко повідомила член Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті Російської Федерації Олена Масюк після чергового візиту до Надії Савченко. Таке різке погіршення стану здоров’я, на думку російської правозахисниці, може привести до смерті Надії в будь-який момент.

У своєму зверненні Валерія Лутковська зазначила, що зміна запобіжного заходу Надії Савченко буде відповідати вимогам Конвенції про захист прав людини та основних свобод, а також практиці Європейського суду з прав людини, яка склалася останнім часом у справах про утримання під вартою осіб при наявності захворювання, яке робить їх перебування під вартою неможливим.

«Враховуючи те, що Посольство України в Російській Федерації та адвокати Надії Савченко готові надати місце проживання для неї на території м. Москви, прошу Вас розглянути можливість звернення найближчим часом до суду з метою зміни запобіжного заходу для Надії Савченко на інший, не пов’язаний з утриманням під вартою, наприклад – домашній арешт», – йдеться у листі Омбудсмана України.

У свою чергу, Валерія Лутковська готова гарантувати перебування Надії Савченко за місцем призначення домашнього арешту, а також її явку на першу вимогу слідчого.

Нагадаємо, на початку лютого 2015 року Валерія Лутковська зверталась до Басманного районного суду міста Москви з проханням про зміну Надії Савченко запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на інший, передбачений статтею 98 КПК РФ, не пов’язаний із триманням під вартою. Також Валерія Лутковська ініціювала передачу Надії Савченко на поруки, у зв’язку з чим звернулась до  Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової з проханням підтримати звернення до суду, а також разом з Омбудсманом України виступити поручителем за Надію Савченко.

Станом на сьогоднішній день, Надія Савченко голодує вже 80 днів.