29/01/2024 09:55

Зустріч з родичами військовополонених у м. Ковелі

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Юлія Спас 26 січня взяла участь у зустрічі з родичами військовополонених у місті Ковелі.

Юлія Спас розповіла присутнім про функції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в сфері захисту прав людини і громадянина.

«Основні питання, з якими звертаються родичі військовослужбовців до Уповноваженого, –  це сприяння в поверненні з полону, сприяння в дотриманні вимог Женевської конвенції стосовно військовополонених, захист права на отримання документів та грошового забезпечення військовослужбовців, сприяння у встановленні контакту зі слідчими, надання інформації щодо змішаної медичної комісії», — зазначила Юлія Спас.

Також сім’ї мали змогу поспілкуватись з представниками та консультантами Західного консультаційного центру (м. Львів) Координаційного штабу, Національної поліції України, Міжнародного комітету Червоного Хреста та силових структур.

Такі заходи є надзвичайно важливими, адже створені для налагодження комунікації між державними органами та інституціями.

Кожна сторона розуміє повноваження одна одної та поле можливих дій, що дає змогу отримати найкращий результат для людини.

Важливим питанням для сімей військовослужбовців стало те, що їхні близькі, котрі вже тривалий час перебувають у полоні,  не мають жодного підтвердження полону через Міжнародний комітет Червоного Хресту. Представниця МКЧХ пояснила, в який спосіб відбувається комунікація всередині їхньої структури, та наголосила, що підтвердження факту перебування в полоні може тривати від місяця до року і більше.

Консультанти Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими звернули увагу присутніх щодо необхідності створення електронних кабінетів військових, які зникли безвісти, розповіли про діяльність Координаційного штабу, заслухали запитання присутніх і дали на них відповіді. Найчастіші запитання — це проблематика  з актами розслідування, які отримують родичі зниклих безвісти. Кожен окремий проблемний випадок був зафіксований працівниками Координаційного штабу та регіонального представництва Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Волинській області.

Паралельно під час зустрічі прийом родичів військових здійснювали головний спеціаліст Секретаріату Уповноваженого з прав людини Анастасія Соляр та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Віталій Єлов.

Усі присутні на зустрічі об’єднані спільною метою — надати сім’ям полонених усю необхідну підтримку та допомогу.