21/11/2023 14:53

Зустріч із членами сімей зниклих безвісти військовослужбовців 60-ї окремої піхотної Інгулецької бригади

Стосовно всіх 100% безвісти зниклих за особливих обставин подаються запити до ворожої країни щодо підтвердження ймовірного полону. Це один з методів пошуку людини.

На цьому наголосив Представник Уповноваженого з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Олександр Кононенко під час зустрічі з членами сімей зниклих безвісти військовослужбовців 60-ї окремої піхотної Інгулецької бригади.

Серед шляхів отримання інформації про зниклу людину, зокрема є такі: збір інформації з силових структур, пошук фото та відео з полону, свідчення рідних зниклого та звільнених з полону осіб. Цим займаються державні структури, на які покладені ці функції.

Рідні військових зазначили, що є проблеми у комунікації з державними органами влади, а також з ТЦК. 

«Щонайменше слідчий через адвоката або на пряму має повне право вимагати всі документи від ТЦК і військової частини для того, щоб вони були у кримінальній справі. На жаль, у нас є військові частини, які не хочуть спілкувати з рідними. Є військові частини з якими зовсім немає проблем. Але потрібно чинити відповідно до законодавства і відстоювати свої права», - роз'яснив Олександр Кононенко.

Також відповіді на запитання рідних надавали представники КШППВ, СБУ, НІБ, Командування Сухопутних військ ЗСУ, МВС, МКЧХ, військової частини.