26/03/2024 12:13

Виклики та проблеми, з якими стикаються абітурієнти з ТОТ при вступі: результати моніторингу освітніх центрів у м. Києві

Працівники Офісу Омбудсмана спільно з Громадською організацією «Донбас-SOS» здійснили моніторингові візити до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», що функціонують на базі:

- Київського національного університету технологій i дизайну;

- Київського національного університету культури і мистецтв;

- Приватного акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом»;

- Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури;

- Національного університету «Києво-Могилянська академiя»;

- Державного університету інфраструктури та технологій.

Перед початком проведення моніторингових візитів були проаналізовані вебсайти закладів освіти. Так, встановлено, що необхідна для абітурієнтів інформація  розміщена в окремих розділах «Вступникам з тимчасово окупованих територій», що значно спрощує процес її пошуку.

Окрім цього, під час проведення очного моніторингу відповідальні особи за діяльність освітніх центрів повідомили, що всебічно сприяють абітурієнтам з ТОТ в отриманні необхідних для вступу документів, а також надають роз'яснення та консультації щодо особливостей вступу як в онлайн, так і офлайн-форматі.

Загалом моніторинговими візитами у м. Києві були охоплені 30 освітніх центрів.

Результати моніторингу дали змогу виявити основні проблеми, з якими стикаються освітні центри під час роботи з абітурієнтами з ТОТ, зокрема:

- відсутність чітких правил вступу для абітурієнтів з ТОТ на 2024 рік;

- відсутність єдиних методичних рекомендацій та спрощених інформаційних матеріалів щодо процедури вступу;

- відсутність додаткових бюджетних місць для тих, хто вступає у другий етап вступу, тощо.

Висновки, отримані після проведених моніторингів, будуть використані для подальших рекомендацій до уповноважених органів, з метою забезпечення осіб з ТОТ належним доступом до освіти та повернення їх до українського освітнього простору.