27/02/2024 15:15

Відкриття Центру підтримки дітей-жертв та свідків насильства за моделлю Барнахус у Луцьку

До його відкриття долучилися Представниця Уповноваженого у Волинській області Юлія Спас та Директорка Департаменту моніторингу додержання прав дитини Секретаріату Уповноваженого Алла Тарасюк.

Також у заході взяли участь представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Офісу Генерального прокурора, Волинської обласної військової адміністрації, інших державних органів влади та громадськості.

Представниця Уповноваженого у Волинській області Юлія Спас зазначила, що впровадження подібних Центрів неодмінно є позитивною практикою на етапі досудового розслідування, оскільки злагоджена робота мультидисциплінарної команди – від представників правоохоронних органів до психологів – зводить до мінімуму психологічне травмування постраждалих від злочинів дітей та тих дітей, які стали  їх свідками. Важливо, наголосила вона, що найкращим результатом такої взаємодії є притягнення винних у злочинах проти дитини до відповідальності.

Директор Департаменту моніторингу додержання прав дитини Алла Тарасюк додала, що в умовах воєнного стану питання забезпечення прав дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками, набуває особливої актуальності. Саме тому комплексна підтримка: від медичного обстеження до надання психологічної та правової допомоги, яку отримують діти у центрі Барнахуз, має неабияке значення для подальшої долі дитини.

Барнахус у Луцьку має усі простори, необхідні для забезпечення кращих інтересів дитини, а саме: кімнати психолога, медичного огляду, приміщення для роботи представників правоохоронних органів на етапі опитування постраждалої дитини, реабілітаційні приміщення.

Важливо, що Барнахус у Луцьку став 11-им в Україні. Його створено спільними зусиллями Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Української фундації громадського здоров’я та Волинської обласної державної адміністрації.

Функціонування таких центрів є важливим у контексті побудови підходу юстиції, дружньої до дитини. Його існування свідчить про те, що судова система є відкритою, доступною та чутливою до потреб дітей, з урахуванням їхнього віку та особливостей, задоволення потреб дитини та запобігання подальшому її травмуванню. Цей підхід ставить перед собою мету забезпечити, щоб кожне рішення, прийняте в рамках юстиційного процесу, було орієнтоване на найкращі інтереси дитини.