Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
На засіданні головував Представник Уповноваженого в місцях несвободи Віталій Нікулін та представив результати діяльності Офісу Омбудсмана щодо реалізації функцій НПМ у 2025 році. Учасники обговорили стан дотримання прав людини в місцях несвободи та пріоритетні напрями подальшої роботи.
Під час засідання члени Консультативної ради розглянули проєкт Закону України щодо гуманізації законодавства у сфері виконання кримінальних покарань і надали свої пропозиції до нього. Координатор програми ГО «Харківська правозахисна група» Андрій Діденко представив ініціативи щодо вдосконалення процедури звільнення засуджених від покарання через тяжкі захворювання, а керівник Центру правового забезпечення науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України Ірина Яковець поділилася науковою позицією щодо неналежних умов тримання як елементу катування.
Окрему увагу приділили питанню релокації місць несвободи з територій, розташованих поблизу зон підвищеної небезпеки. Учасники визначили подальші кроки, спрямовані на забезпечення безпеки утриманих осіб і посилення системи захисту їхніх прав. Дякуємо членам Консультативної ради за активну участь, ініціативність та підтримку діяльності національного превентивного механізму!