Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець взяв участь у Саміті перших леді та джентльменів, де обговорювали надзвичайно важливу тему — безпеку дітей під час війни.
Омбудсман України висловив вдячність Першій Леді України Олені Зеленській за підняття цієї проблематики на настільки високому рівні.
У своєму виступі Дмитро Лубінець зосередився на воєнних злочинах, які Росія продовжує чинити проти українських дітей.
З 2014-го року ми отримуємо трагічні новини про викрадення дітей, насильницьке переміщення їх, всиновлення в російські сімʼї, а також про зміну особистих даних в нових документах маленьких українців. Ці злочини порушують не тільки міжнародне право, але й основоположні права дитини на життя, сім'ю та безпеку.
За словами Омбудсмана, міжнародна спільнота має діяти рішуче, ніж будь-коли, посилити зусилля для припинення цих порушень і забезпечити справедливість для постраждалих дітей та їхніх родин.
«Захист дітей під час війни — це спільна відповідальність, і ми не маємо права залишити це питання без належної уваги. Україна продовжує боротися за життя кожної дитини, і я закликаю всіх міжнародних партнерів долучитися до цього процесу», — наголосив Дмитро Лубінець.