21/04/2022 18:01

Уповноважений провела зустріч з Представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела зустріч з Представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліною Ліндхольм Білінг та заступником директора Європейського офісу УВКБ ООН Анжелою Лі Росі.

Сторони Обговорили питання додержання прав шукачів захисту з України в країнах Європи та світу.

За даними ООН через війну росії проти України до ЄС та інших країн перемістилися понад 5 мільйонів осіб, з них 2 мільйони дітей.

Проте дані ООН та країн ЄС різняться. Крім того, наразі відсутня інформація про кількість українських громадян, які отримали тимчасовий захист у країнах перебування згідно з Директивою ЄС про тимчасовий захист, та скористалися програмами підтримки.

Уповноважений висловила переконання, що механізм обліку і надання статусу є одним із дієвих методів запобігання торгівлі людьми у країнах перебування.

Людмила Денісова звернулася до Представника УВКБ ООН з проханням забезпечити збір відповідної інформації та верифікований облік українців, які перебувають за кордоном та отримуються статус шукачів захисту.

Омбудсман зазначила,  що через продовження наступальних дій з боку рф у Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях кількість внутрішньо переміщених осіб стрімко зростає. Тому зауважила, що нашим партнерам необхідно збільшити гуманітарну підтримку регіонів України, до яких найбільше виїжджають наші громадяни.

Уповноважений наголосила на проблемі примусової депортації громадян України до рф, яких за даними російських ЗМІ на сьогодні вже вивезено понад 915 тисяч, із них 170 тисяч - діти. На гарячу лінію Уповноваженого надходить велика кількість звернень від наших громадян про катування у фільтраційних таборах перед відправленням до рф.

«Після «фільтрації» українців везуть у невідомому напрямку. Є дані про розміщення в місцях тимчасового перебування 46 регіонів росії 33 тисяч українців, серед яких 11 тисяч  дітей. Доля решти невідома», - розповіла Людмила Денісова.

Вона звернула увагу представників УВКБ ООН на необхідності залучення до встановлення місця перебування незаконно депортованих громадян України та повернення їх на батьківщину Верховного комісара ООН у справах біженців та президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста.