26/05/2022 11:35

Уповноважений провела зустріч із Заступником Голови Консультативної місії ЄС в Україні та радницею КМЄС з питань прав людини

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела зустріч із Заступником Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредріком Весслау та радницею Консультативної місії Європейського Союзу з питань прав людини Катрі Лінна.

Пан Фредріко Весслау висловив вдячність за інформацію, яку щоденно Уповноважений надає КМЄС та іншим міжнародним інституціям щодо гуманітарної ситуації в Україні. Надані відомості використовуються в тому числі і під час  прийняття рішень щодо надання допомоги Україні.

Людмила Денісова розповіла про роботу Офісу та безкоштовної цілодобової гарячої лінії Уповноваженого, на яку звернулося вже понад 45 тисяч громадян, у тому числі щодо пошуку 18 тисяч зниклих безвісти українців. Щодня надходить майже 700 звернень про воєнні злочини та порушення прав людини.

Омбудсман звернулась до представників КМЄС із проханням сприяти в технічному облаштуванні робочих місць для працівників гарячої лінії, щоб зробити її максимально зручною та доступною для громадян.

Заступник Голови КМЄС запропонував також організувати надання 32 операторам лінії психологічної підтримки для запобігання емоційному виснаженню, адже умови їхньої роботи є надважкими.

Окремо Людмила Денісова наголосила на проблемі примусової депортації громадян України до рф, яких за даними російських ЗМІ, на сьогодні вже вивезено понад 1 мільйон 400 тисяч осіб , із них 250 тисяч - діти.

Крім того, росія депортувала більше 2 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Думою рф вже розроблені зміни до законодавства, які дозволяють здійснювати усиновлення українських дітей за спрощеною та швидкою процедурою. Після такого усиновлення їхні документи будуть знищені і повернути цих дітей в Україну буде майже неможливо. Такі дії рф підпадають під визначення геноциду українського народу відповідно до статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Сторони обговорили питання обліку дітей, які вимушені були переїхати за межі України у воєнний час, щоб не допустити порушення їхніх прав та уникнення ситуації торгівлі дітьми.

А також домовилися продовжувати співпрацювати та обмінюватись інформацією для додержання та захисту прав українських громадян!