13/04/2022 16:55

Уповноважений: одним із найгірших проявів злочину геноциду є насильницька передача дітей однієї етнічної групи до іншої

За даними ЗМІ країни–агресора, які посилаються на джерела у військових відомствах рф, понад 144 тисячі українських дітей примусово вивезено на території ОРДЛО або рф. Це як діти-сироти, так і ті, які мають батьків.

Зараз Уповноважений має персоніфіковану інформацію про 40 осіб, з них 37 дітей та 3 батьків-вихователів.

Серед фактів про примусове вивезення дітей є, зокрема:

17 дітей з Комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий кістково-туберкульозний санаторій м. Маріуполь»;

сім’ї, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із м. Маріуполя;

12-річна донька розстріляного окупантами чемпіона України з водного поло;

9-річний хлопчик з м. Маріуполя, мати якого загинула під час бомбардування, а бабуся, бажає встановити над ним опіку.

«Викрадення дітей країною-окупантом грубо порушують норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, та статті 38 Конвенції ООН про права дитини і підпадають під визначення «геноциду» відповідно до статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду», - наголошує Омбудсман Людмила Денісова.

Уповноважений звернулася до голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста з метою сприяння та допомоги у поверненні українських дітей та сімей, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на територію України.

А також закликає Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень РФ прав дитини в Україні.