18/02/2022 09:08

Уповноважений: громадянин України Анатолій Бадрак, який незаконно утримується у Макіївській виправній колонії № 32 в ОРДО, потребує негайного лікування

Громадянин України Анатолій Бадрак, який незаконно утримується у Макіївській виправній колонії № 32 на території ОРДО, потребує негайного лікування. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Анатолій – донеччанин, військовий пенсіонер та учасник АТО. З початком воєнних дій у 2014 році, військову частину, в якій Анатолій проходив службу у званні підполковника Національної гвардії, було передислоковано з тимчасово окупованого Донецька до Харкова. За два роки через стан здоров’я він був змушений піти на пенсію. Проте продовжував періодично їздити в Донецьк до родини.

8 липня 2018 року після перетину КПВВ «Майорськ» Анатолія затримали представники окупаційної адміністрації.

Впродовж місяця він перебував у ізоляторі тимчасового тримання, а потім у СІЗО м. Донецька, де піддавався жорстоким катуванням. Після звірячого побиття тривалий час не міг триматися на ногах.

11 листопада 2019 року так званим «верховним судом ДНР» Анатолій був засуджений до 13 років позбавлення волі «за ст. 323 КК «ДНР» - «насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади».

Анатолій хворий на астму 1-го ступеня та потребує постійної терапії інгаляційними стероїдами. У чоловіка серйозні проблеми з хребтом, які супроводжуються постійними больовими синдромами: вертеброгенна двобічна люмбоішиалгія рецидивуючого перебігу, що потребує хірургічного втручання. До того ж у нього черепно-мозкова травма з лікворно-венозною дистензією, а через наріст не функціонує рука. Жодна медична допомога у виправній колонії Анатолію не надається.

«Усі вищеназвані дії стосовно Анатолія Бадрака є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року», - наголосила Людмила Денісова.

Уповноважений звертається до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Анатолія Бадрака, сприяти його негайному звільненню.

Омбудсман також просить координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля порушення питання про його звільнення.