16/02/2022 08:49

Уповноважений: 33-річний громадянин України Павло Подвезко незаконно утримується в Макіївській виправній колонії №32 в ОРДО

33-річний громадянин України Павло Подвезко незаконно утримується у Макіївській виправній колонії №32 на тимчасово окупованій території Донеччини. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Затримали Павла представники окупаційної адміністрації 26 травня 2018 року під час ранкового футбольного матчу на стадіоні «Перемога» м. Макіївка, в якому він брав участь. Люди у формі без пізнавальних знаків чекали на нього весь матч, а потім не дозволивши навіть переодягнутися, вивезли у невідомому напрямку.

За кілька днів до його помешкання прийшли з обшуками та вилучили комп’ютер із заставкою «Донецьк – це Україна».

Перші кілька місяців Павло провів у катівні «Ізоляція», а потім його перевезли до СІЗО так званого «міністерства держбезпеки ДНР» на території виправної колонії №97 у Макіївці.

Павла Подвезка звинуватили у тому, що від початку війни він писав пости у Twitter про те, що бачив навколо - звідки відбуваються обстріли та куди прямує російська військова техніка.

12 грудня 2019 року його засудили до 14 років позбавлення волі за «шпигунство».

У Павла - кіста середньої лінії головного мозку, що потребує постійного медичного спостереження, яке в умовах ув’язнення не проводиться. Жодна медична допомога йому не надається.

«Усі вищеназвані дії стосовно Павла Подвезка є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року», - наголосила Людмила Денісова.

Уповноважений звертається до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Павла Подвезка, сприяти його негайному звільненню.

Омбудсман також просить координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля порушення питання про його звільнення.