28/04/2025 23:14

Україна ідентифікувала майже 16 тисяч цивільних, які стали жертвами незаконних затримань державою-агресором

Про це зазначив Директор Департаменту моніторингу додержання прав у секторі оборони та прав ветеранів і військовослужбовців, полонених та членів їх родин Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини Станіслав Куліш під час панельної дискусії «Виклики ідентифікації та повернення цивільних з російської неволі: стратегії держави та громадського сектору». Подія відбулася у межах Форуму «Демократичний тиждень Карпатського моря». До неї також долучилися представники міжнародних організацій та громадськості. 

Мета дискусії — сприяти професійному діалогу між представниками державного сектору, громадських організацій і міжнародних партнерів щодо розробки стратегії розшуку, ідентифікації та повернення утримуваних агресором цивільних. 

Станіслав Куліш зауважив, що впродовж 11 років РФ відкрито ігнорує норми МГП, проводить жорстку політику репресій щодо цивільного населення на ТОТ. Він акцентував, що станом на сьогодні Україна ідентифікувала майже 16 тисяч цивільних осіб, які стали жертвами незаконних затримань державою-агресором. Щодо понад 1800 людей наявні підтверджені дані про утримання на території РФ, але з них лише близько 880 осіб верифіковані через МКЧХ. Водночас реальна кількість незаконно затриманих цивільних може бути значно вищою через обмежений доступ до інформації.

Повернення незаконно затриманих цивільних вимагає щоденної комплексної роботи й ефективної взаємодії між державними органами, громадськістю й міжнародними партнерами. Необхідно також  активізувати роботу із залучення до перемовин країни-посередника та продовжувати тиснути на РФ”, — наголосив Директор Департаменту. 

Україні з початку повномасштабного вторгнення вдалося звільнити з неволі Росії 4552 громадян, серед яких 173 цивільних! Робота щоденно триває далі!