Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
Незаконно засуджений до 19 років увʼязнення, кримський татарин, громадянський журналіст Ремзі Бекіров піддається протиправному тиску у виправній колонії №33, розташованій в Республіці Хакасія, РФ.
Уповноваженому Верховної ради України з прав людини Дмитру Лубінцю стало відомо, що після етапування Бекірова з в’язниці Красноярського краю до колонії в Республіці Хакасія, співробітники виправної колонії кілька разів безпідставно відправляли кримського татарина до штрафного ізолятора, а також обмежують у праві на листування та телефонні дзвінки з родиною.
Такі дії є грубим порушенням основних прав людини, включаючи право на гідне поводження та підтримку зв’язку з рідними.
Дмитро Лубінець наголосив, що Росія продовжує порушувати міжнародне гуманітарне право проти незаконно позбавлених волі громадян України, а саме ст. 1 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.
Омбудсман України закликав міжнародну спільноту звернути увагу на цей випадок та продовжувати тиск на Російську Федерацію для негайного припинення репресій щодо громадян України, які перебувають у незаконному ув'язненні.